Zabetónovať jeden volebný obvod do Ústavy mi vadí viac ako vypustiť referendum

V NR SR sa dnes chystajú zabetónovať, že o Slovensku bude naďalej rozhodovať pár straníckych šéfov, ktorí si na volebné kandidátky napchajú poslušných budúcich poslancov, ktorých už nebude možné odvolať.

Zaujímavé je, že na tomto sa idú zhodnúť všetky súčasné parlamentné strany. Vrátane opozície (!), ktorá sa najviac zavzdušňuje, ako veľmi jej bude chýbať referendum na zmenu výsledkov volieb a plače nad nedostatkom demokracie, ale jeden volebný obvod im nevadí.

Pokým nebude na Slovensku cca 100 volebných obvodov podľa regiónov (jeden poslanec na cca 50 tisíc voličov) a väčšinový volebný systém, tak o všetkom bude rozhodovať pár ľudí na koaličných radách (a sponzori strán v pozadí).

Voliči by mali mať právo odvolať poslanca svojho volebného (okresného) obvodu. Ale toho sa najviac boja všetky súčasné parlamentné strany.

A ešte jedna vec. Jeden volebný obvod je stokrát horšie, ako cirkus okolo referenda, ktoré je na Slovensku aj tak skoro na nič. Ľudia, ktorí vyplakávali a urážali sa, že vraj ich nikto neovláda a všetkému rozumejú, sú teraz ticho a ani netušia, že po dnešku sa definitívne stanú otrokmi veľkých alebo bohatých politických strán.