Televízia Turiec spúšťa propagandistický seriál

Poďme znovu voliť našich dobrých poslancov. V rámci relácie Aktuálna téma bude postupne TV Turiec predstavovať poslancov za jednotlivé mestské časti, na rade je Priekopa.

Ako píšu: „Rozprávať sa budeme o tom, aké bolo pomaly sa končiace volebné obdobie v tejto časti mesta. Neváhajte nám napísať, čo by ste sa svojich poslancov chceli opýtať.“

Kto však bude poslancom oponovať a trvať na odpovediach aj na nepríjemné otázky?

Tesne pred voľbami potom televízia dostane záchvat objektívnosti a zruší aj priame prenosy z mestského zastupiteľstva, lebo „nedovolíme robiť reklamu“. To, že jeden z poslancov je primátorom dosadený za riaditeľa televízie, je asi v poriadku. To, že sa mestskí poslanci celý rok na obrazovke vyjadrujú ako jediní odborníci aj na staré pneumatiky v potoku, nikoho netrápi.

Ako by vyzeralo, keby RTVS začala postupne predstavovať všetkých poslancov Národnej rady? V besedách bez oponentov? Na smiech. V Martine bežný štandard. Vo volebnom roku zdupľovaný.

Televízia Turiec je fajn. Veľmi pozerateľná. Aby bola úplne skvelá, stačilo by vypustiť celoročné zneužívanie v prospech Hrnčiarovej partičky. A vôbec by nevadilo, keby tým prišla o polovicu vysielaného času.