Nikto sa nespýtal na sviňu

Ďalší pokus s pamäťou národa sa odohral na tlačovke Smeru a odborárov. Smeráci v týchto dňoch vedú kampaň za ústavné zastropovanie veku odchodu do dôchodku na 65 rokov. Boli to však oni, kto zaviedol zvyšovanie veku odchodu bez limitu. Zabudli?

Naši „najsociálnejší“ zástupcovia Fico, Richter a odborár Machyna viedli včera pred novinármi reči o novej sociálnej istote:
„Dnes máme automatické zvyšovanie veku pri odchode do dôchodku a pokiaľ ho nezastropujeme, tak deti narodené v tomto roku by išli do dôchodku ako 71 ročné. A to jednoducho nemôžeme akceptovať. Myslíme si, že zastropovanie bude významná sociálna istota.“

„Ak to nezastropujeme, vystavíme ľudí tomu, že vo veľmi vysokom veku budú musieť pracovať.“

„Považujeme za správne a spravodlivé, aby sme takto ľudí chránili a nedovolili, aby sa im neprimerane vek odchodu do dôchodku predlžoval. … MUSÍME TO ZASTAVIŤ!“

Nasledovali minúty vysvetľovania, že nech to stojí čo to stojí, tu ide o človeka. A že napriek tomu, že to prinesie obrovský nárok na rozpočet poisťovne a celé verejné financie, lebo dôchodcov každoročne pribúda a ľudí čo platia odvody ubúda, tak naši sociálni demokrati do toho idú.

Vrcholný herecký výkon predviedol Fico: „Momentálne je to 62 rokov a 139 dní. BOJÍME SA, že keď to necháme tak, tak čoskoro to bude tých 70 rokov.“

Záznam tlačovky si môžete pozrieť tu: http://tv.nrsr.sk/archiv/tlacovakonferencia/7/3056

Ku koncu tlačovej besedy boli nepochybne všetci diváci pri obrazovkách presvedčení, že jedine Fico a Smer zachráni dôchodcov, že jedine on sa stará. Určite mnohým napadlo, že toto je ten správne sociálne cítiaci človek, nie ten sociálny netvor Kaník.

Bohužiaľ, seno im zožrali aj všetci šiesti prítomní novinári. Keby totiž neboli amatéri, tak by pripomenuli, ktorý netvor prijal neľudský zákon, ktorým čoskoro budú odchádzať Slováci do dôchodku v sedemdesiatke.

Stalo sa to takto. V lete 2012 jednofarebná druhá Ficova vláda predložila do parlamentu novelu zákona o sociálnom poistení. Tu je: https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx…

Mimochodom, celú schôdzu, na ktorej potom túto novelu smerácki kolesíkovia schválili, sprevádzali škandálne porušenia rokovacieho poriadku, predovšetkým nezmyselné skrátené legislatívne konanie, ktoré zabránilo dostatočnej celospoločenskej diskusii o tom, čo vlastne idú novelou napáchať.

Minister Richter vtedy okrem vykastrovania druhého dôchodkového piliera vložil do novely aj tento paragraf:
§ 65a
(1) Od 1. januára 2017 dôchodkový vek v príslušnom kalendárnom roku je súčet dôchodkového veku v kalendárnom roku, ktorý predchádza príslušnému kalendárnemu roku a počtu dní, ktorý sa určí ako súčin čísla 365 a rozdielu priemernej strednej dĺžky života zistenej za prvé referenčné obdobie a priemernej strednej dĺžky života zistenej za druhé referenčné obdobie. Takto určený počet dní sa zaokrúhľuje na celé dni nadol.

Práve tento paragraf už platí a určuje, že vek odchodu do dôchodku sa začal každoročne zvyšovať a nemá strop!

Takže kto prijal 10.8.2012 zákon, že sa vek odchodu do dôchodku zvyšuje a hrozí, že čoskoro budeme pracovať do sedemdesiatky? No predsa náš najsociálnejší predseda Fico, jeho verný viagrista Richter a títo smerácki poslanci: https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx…

Je smutné, ako sociálni demokrati podceňujú pamäť ľudí. Je obludné, ako dokážu vytĺkať kapitál z toho, čo pred časom domrvili. A je úplne trápne, ako novinári dokážu písať o sociálnom netvorovi Kaníkovi, ale nedokážu pripomenúť, ktorá smerácka antisociálna sviňa prijala zákon, že ľudia budú chodiť do roboty, kým nezomrú niekde za pásom.