10 cm chodníka za deň

Vystúpil som ako občan na mestskom zastupiteľstve a pripomenul som, že namiesto strategických a mestotvorných investícií sa rozhádzali milióny na pochybné projekty. Niektorí poslanci prideľovali peniaze do svojich biznisov a vôbec im nevadilo, že hlasujú v zjavnom konflikte záujmov.

Uviedol som príklad ďalšieho nereálneho sľubu o výstavbe nového futbalového štadióna za Tulipom. Je naň vyčlenených 500 tisíc eur. Zatiaľ je len prázdna lúka, nie sú ani len stavebné povolenia. Je zjavné, že ide o predvolebnú kampaň, vyhodené peniaze a možno aj vybavovanie účtov medzi niektorými poslancami a občanmi Martina, na ktoré však doplatia najmä športovci.

Na prípade pripravovanej trojkilometrovej cyklotrasy medzi Martinom a Vrútkami som poukázal na predraženosť projektov za eurofondy. V zjednodušenom prepočte vychádza, že ak by chodník budovalo 20 ľudí 10 rokov za 1000 eur mesačne, tak by každému z nich stačilo spraviť 10 cm chodníka za deň.

Na záver je pripojená časť z reakcií viceprimátora a primátora. Ukázali svoj postoj k občanom, ktorí si dovolia mať iný názor na priority mesta, než Hrnčiarova partička.

https://www.facebook.com/marekbelak/videos/1807719255955090/?l=3221330965035631811

Celý záznam zo zastupiteľstva je tu: https://youtu.be/gGTgRjedc_c