Slovensko Slovákom

Viete akú zdravicu vymyslela šéfredaktorka SME ku 30. výročiu Slovenskej republiky? Vraj či ešte stále chceme vykrikovať Slovensko Slovákom. Z celého negatívne ladeného článku trčí, ako jej vadí, že na Slovensku vládnu Slováci. Ako ďalej píše, ona je Maďarka a jej prastarý otec Dezső Kóhn bol Žid. Jej pohnútky sa teda čiastočne dajú chápať, ale…

To vážne ide mienkotvorné médium v deň výročia republiky dávať otázku, či chceme, aby Slovensko patrilo Slovákom? Akú odpoveď pani novinárka vlastne čaká? Komu máme patriť? Poliakom? Rusom?… Švédom?… Maďarom? Bingo! To je správna odpoveď, ktorú pani Balogová čaká na tú svoju hnusnú otázku.

Skúsila by sa takto opýtať v Izraeli a naznačovať, že Izrael má patriť Palestíne a zaniknúť? Možno skúsila, ale bola by to jej posledná otázka.

Dokedy budú v SME pod vedením tejto pani uverejňovať štvavé protislovenské články. Tipnem si. Minimálne dovtedy, kým na čele vlády SR nebude maďarský gej židovského pôvodu. To jediné bude spĺňať jej predstavy. Alebo kým sa väčšina územia Slovenska nestane Felvidékom a zvyšok si opäť privlastní Praha. A kým sa každá knižka, časopis a učebnica nebude začínať ospravedlnením za osamostatnenie a za vývoz spoluobčanov do koncentrákov. Alebo kým nebude slovenčina zakázaná na verejnosti a vystúpenie z katolíckej cirkvi bude nutným predpokladom pre prijatie do štátnej služby. A podľa smršte článkov na genderové témy, inakosť bude podmienkou pre kandidatúru do volieb.

Možno potom si niektoré médiá a novinári všimnú, že Slovensko je najkrajší kút v šírom svete a patrí Slovákom. A ak Boh dá, bude patriť ešte tisíc krát 30 rokov.

Marek Belák, martinský poslanec