Pre tých, čo kydajú na November a …

a skúsili by pred Novembrom takto kydať na Veľkú októbrovú socialistickú revolúciu.
Boli by ste ešte v ten deň v base a vyhrážali by sa vám tajní policajti. Za slobodu kydať vďačíme len Novembru.

a skúsili by pred Novembrom verejne nadávať na Komunistickú stranu a socializmus.
Prebrali by ste sa až vo vyšetrovacej väzbe. Do krvi by vás stĺkli a poslali kopať uránovu rudu bez BOZP pomôcok. Za slobodu nadávať na smerákov, na progresívcov, na žaluďov, na radikálov, na liberálov… vďačíme len Novembru.

a skúsili by pred Novembrom založiť svoj Smer, svoju Vlasť, svoju SNS, svoju ĽSNS.
Odviedli by vás eštébáci hneď zo zakladajúceho snemu a strávili by ste veľa času za mrežami. Za slobodu zakladať politické strany vďačíme len Novembru.

a skúsili by pred Novembrom voliť koho chcú.
Boli by ste zmätení, lebo vo volebnej miestnosti by ste dostali volebný lístok s jedinou stranou, ale s nadpisom slobodné socialistické voľby. Za viac lístkov vo volebnej miestnosti vďačíme len Novembru.

a skúsili by pred novembrom verejne vysloviť pozitíva prvej Slovenskej republiky.
Mučili by vás vo väzení. Teraz vás už „len“ šikanujú a penalizujú. Za menšie tresty pre slobodných historikov tiež vďačíme len Novembru.

a skúsili by pred Novembrom verejne povedať, že Boh existuje a neveria marxisticko-leninskému blúzneniu.
Boli by ste vedení ako nepriatelia režimu a preškoľovali by vás negramotní prepití súdruhovia ateisti a súdružky ateistky. Za slobodu vysmiať sa im a veriť v čo chceme tiež vďačíme Novembru.

a skúsili by pred Novembrom snívať, čo by chceli v živote dosiahnuť.
Istejšie by bolo na svoje túžby vopred zabudnúť, ak ste nechceli zažiť sklamanie, že vám váš sen komunisti zatrhnú. Za slobodu riadiť si svoj život vďačíme len Novembru.

a požadovali by samostatné Slovensko.
Podpísali by ste si rozsudok. Bez Novembra by nevznikla slobodná Slovenská republika. Za obnovenie štátnosti vďačíme len a len Novembru.

Ak vás nič z tohto netrápilo, tak ste si aspoň pripomenuli, ako ste sa vy komunisti a čechoslovakisti mali počas vašej diktatúry dobre.

A ak ste neboli v KSČ a napriek tomu kydáte? Lenivci, neschopáci a závistlivci budú hundrať za každého režimu. Akurát za komunistického socializmu ich hrial pocit, že múdri, šikovní a usilovní sa mali rovnako zle.

Vďaka Pánu Bohu, po Novembri dostalo šancu samostatné Slovensko a nekomunisti.