Od októbra zákaz parkovania na chodníku

Problémy s parkovaním nie sú žiadna novinka. Boli už aj 21. augusta pred 55 rokmi, keď sovietske tanky nerešpektovali značky Zákaz parkovania na slovensko-českých chodníkoch a cestách.

Vlastne, nerešpektovali nás vôbec. Vtrhli sem s polmiliónovou armádou pripomenúť svojim súdruhom komunistom, že už 23 rokov im tu patrí všetko (od slávneho „oslobodenia“ v máji 1945). A pripomínali im to ďalších presne 23 rokov.

Pre putinovce pripomínam, že na Slovensku si Červená armáda zriadila základne a posádky s desiatkami tisíc vojakov a personálu tu: Nové Zámky, Komárno (a strelnica Modrany), Štúrovo, Lešť, Rimavská Sobota, Jelšava, Rožňava, Ružomberok, Zvolen, Malacky, Nemšová, Vrútky, Nové Mesto nad Váhom a Bratislava.

Posledný železničný transport s bordelom, ktorý sem navozili, prekročil našu východnú hranicu až 21. júna 1991 a o šesť dní neskôr odletel aj veliteľ Strednej skupiny sovietskych vojsk Vorobjov.

Od októbra tohto roku, presne deň po voľbách, začne platiť zákaz parkovania na chodníkoch. Dúfajme, že víťazi volieb neporiešia situáciu nejakou špeciálnou technikou z Moskvy. Nostalgické reči za časmi, keď nám vládol kremeľský teror sú totiž stále hlasnejšie. Už chýba len pozývací list.

So Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy viac.