Odtrhnutí od maďarizácie

Ak bude nabudúce nejaký maďarský premiér spomínať odtrhnuté územia, tak mu treba ukázať mapu. Starí Maďari (predkovia dnešných Maďarov) sem prišli až po nás na konci 9. storočia. Starí Slováci (naši priami predkovia) tu žili pred nimi a rozprávali rečou, ktorá sa príliš nelíšila od dnešnej slovenčiny. My obývame tieto územia kontinuálne od 5. storočia dodnes.

Osemsto rokov sme pekne spolunažívali v spoločnej monarchii a potom maďarským politikom preplo. Na území dnešného Maďarska a rovnako aj na území dnešného Slovenska pristúpili po roku 1867 ku násilnej maďarizácii.

Vrcholom boli brutálne Apponyiho školské zákony z roku 1907, ktoré doslova prerábali slovenské deti na maďarské. Výsledkom procesu mal byť jednotný národ hovoriaci maďarským jazykom.

Státisíce dnešných tzv. Maďarov na slovenskom juhu sú výsledkom tejto prerábky, pričom ich prarodičia z 19. storočia boli čistí Slováci. Možno aj Bugár, Gyimesi, Simon, Sólymos… majú predkov Slovákov, ktorí boli neskôr asimilovaní. Lenže oni si to zo zištných politických dôvodov nepriznajú. Alebo sa len jednoducho hanbia.