Nie je pravda, že nerobia reformy

Za 10 rokov, čo nám tu teraz vládnu sociálni demokrati, sa vraj nespravili žiadne zmeny v štáte. Ľavica sa len vezie na dobrých ekonomických časoch a kupuje si voličov sociálnymi balíčkami. To je častá výhrada k štýlu, akým to ťahajú socialisti na Slovensku.

Urazilo ich to. Vraj spravili až dve reformy. Po prvé zaviedli akúsi Hodnotu za peniaze a začali kontrolovať, či ich nevyhadzujú na hlúposti. A potom niečo s dôchodkami. Boli vraj odpolitizované základné parametre dôchodkového systému a závisia výlučne na ekonomických fundamentoch. Toľko z vyjadrenia ministerstva financií.

Priznávam, že som tú druhú vec nepochopil. Čo je horšie, vôbec som veľké zmeny v dôchodkovom systéme nepostrehol. Najhoršie je, že si ich nevšimli ani dôchodcovia. Budú si však do smrti pamätať, ako neslávne-slávne im Fico sľúbil zvýšenie dôchodkov a pridal im 1,90 €.

Ostáva teda Hodnota za peniaze. Nuž, chváliť sa niečím, čo je všade vo svete úplná prirodzenosť a ešte to prezentovať, ako najväčšiu reformu svojej vlády, to dokáže len slovenský politik, ktorý žiadnu hodnotu v živote nevytvoril a na svoje vládnutie si každý rok peniaze požičiaval.

Prvé je banálna samozrejmosť, druhé si nikto nevšimol. Hlavne, že idú zlegalizovať tvrdé drogy. To bude reforma, o ktorej sa bude baviť celý svet.

P.S. To s drogami je stará finta. Aby im prešlo uvoľnenie mäkkých drog, tak sa tvária, že idú zlegalizovať aj heroín. Potom sa zdvihne vlna odporu a oni akože ustúpia a zlegalizujú len mäkké drogy. A národ bude spokojný. A sfetovaný a zdegenerovaný.