Nepokaz si to

„Ľudia od nás očakávajú skutky a výsledky. Máme toho veľa pred sebou, poďme pracovať.“

Takto sympaticky zakončil svoju reč nový premiér Heger po svojom vymenovaní u prezidentky. Nasledovalo fotenie a peší prechod ulicou na Úrad vlády.

Chápal som, keď nástup Matovičovej vlády bol v rúškach. Vtedy sme si ešte naozaj mysleli, že korona je ako lepra a po dotyku s vírusom ti hneď ruka odpadne.

Po roku je suma poznatkov o tejto chorobe už tak dramaticky iná, že fotenie v exteriéri s respirátormi nemalo opodstatnenie. Navyše, v Bratislave bol slnečný, takmer letný deň. Raz sa ich vnúčence budú pýtať, prečo si vtedy 1. apríla 2021 nespravili aspoň jednu spoločnú fotografiu, kde im vidno tváre.

Nekonečné fejsbukové NepokazmeSiTo nepomohlo a nevyšlo. Ak nový premiér nechce dopadnúť rovnako, musí zmeniť stratégiu, aj komunikáciu. Odloženie rúšok pri fotení mohlo byť prvý viditeľný skutok.

Mnohokrát som Hegerovi vyčítal ľavicové a byrokratické ekonomické nápady. Teraz má na jedinečnom poste príležitosť zabudnúť na pokusy zvyšovať dane, šikanovať drobných živnostníkov s povinnosťou zasielať faktúry a môže zastaviť aj bláznivý nápad nazerať ľuďom na zostatky na účtoch. Nielen v tom mu držím palce. Ak však mieni len kopírovať svojho predsedu, moja trpezlivosť bude krátka.

Eduard, NepokazSiTo aj ty.