Naši študenti sa nehodia, dovezieme Srbov a Ukrajincov

Keď Pellegrini rečnil o potrebe riadeného dovozu zahraničných pracovníkov, oznámil, že je neobsadených 80 tisíc miest. Problém vidí aj v tom, že zo škôl nevychádzajú vhodní absolventi pre chýbajúce profesie.

Vlády Smeru nastúpili v roku 2006. Počet ministerských úradníkov zvýšili na 600. Vo Fínsku zvláda riadenie školstva 100 ľudí. U nás ďalšie tisícky expertov „pracujú“ v organizáciách patriacich pod Ministerstvo školstva.

Dnes ráno išlo na Slovensku do školy 200 tisíc stredoškolákov. Na dennom štúdiu univerzít študuje vyše 100 tisíc vysokoškolákov.

Za posledných 12 rokov nedokázali sociálni demokrati odhadnúť a naplánovať, ktoré školy by mal štát zvýhodňovať a ktoré obmedziť. Aj dnes nastúpili tisícky prvákov na školy a učebné odbory, ktoré im o 4 roky nezaručia prácu. Napriek tomu, že 80 tisíc miest je voľných.

V Mošovciach pri Martine je poľnohospodárske učilište. Prázdne. Nula študentov. Pellegrini rečnil nedávno aj o potravinovej sebestačnosti. Prečo už v tomto školskom roku nepodporil vznik aspoň štyroch tried?

Stovky ministerských úradníkov míňajú obrovské peniaze na vypracovanie nových a nových reforiem školstva a na svoje platy. Jasné, že na študentov poľnohospodárov už nič nezostalo.