Facka Martinčanom

Lepšiu ukážku neschopnosti martinskej radnice nenájdete. Rovnako ako väčšiu aroganciu bratislavského vedenia železníc. (Od volieb 2016 dosadení Mostom-Híd.)

Pred desiatimi rokmi sa už cez koľajnice pri martinskej stanici nedalo normálne prejsť a mesto zareagovalo na požiadavky vodičov aj chodcov listom na riaditeľstvo ŽSR.

Október 2008.

Arogantná odpoveď železníc – postavte si most.

„Priecestie na Robotníckej a Bernolákovej ulici sme plánovali rekonštruovať tento rok, ale pre limitované finančné prostriedky sme túto investičnú akciu presunuli na budúci rok. Na tomto priecestí s gumokovovým alebo celopryžovým povrchom neuvažujeme. Je nadmerne zaťažené cestnou premávkou, preto by mesto Martin malo riešiť tento problém komplexnejšie, napríklad vybudovaním mimoúrovňovej križovatky.“

https://myturiec.sme.sk/…/priecestia-v-martine-su-vraj-v-no…

Február 2015.

Arogancia železníc neustala.

„Stav je v súčasnosti po technickej stránke vyhovujúci pre železničnú aj cestnú dopravu. V pláne opráv, teda komplexných rekonštrukcií na rok 2015 nie sú plánované opravné práce na priecestiach v Martine.“

Po tlaku verejnosti si primátor Hrnčiar konečne dohodol stretnutie s generálnym riaditeľom železníc.

https://myturiec.sme.sk/…/pri-prejazde-cez-priecestie-potre…

Marec 2017.

Rekonštrukcia bude na jeseň 2017.

Podceňovanie inteligencie Martinčanov zo strany železníc pokračuje.

„Renovácie priecestí sú finančne veľmi náročné a pohybujú sa v závislosti od objemu vykonaných prác. Konečná suma môže byť v desiatkach, ale i tisíckach eur.“

Desiatkach eur? Kýbel asfaltu bude stáť viac…

https://myturiec.sme.sk/…/konecne-opravia-rozbite-zeleznicn…

Máj 2017.

Priecestie bude skôr ako oprava celej stanice. Priecestie na jeseň 2017, stanica v roku 2019.

„Po stretnutí s predstaviteľmi vedenia železníc, ktorí si boli osobne preveriť nevyhovujúci vzhľad stanice, sme sa dohodli, že sa to zmení a železničné priecestie sa opraví skôr,“ povedal Marcel Maťovčík, prednosta Okresného úradu v Martine.

https://myturiec.sme.sk/…/rozbite-zeleznicne-priecestie-pri…

Február 2018.

Zábava železničiarov na účet Martin nemá konca.

Železnice potvrdili, že plánujú komplexnú rekonštrukciu priecestia. V súčasnosti už bolo vyhotovené investičné zadanie na projektovú dokumentáciu a prebieha konanie na dodávateľa tejto dokumentácie. Samotná rekonštrukcia sa začne po výbere dodávateľa prác.

https://myturiec.sme.sk/…/rozbite-priecestie-pri-byvalej-st…

August 2018.

Video. Na rozbitom priecestí si vodiči a chodci denne ničia majetok a nervy.

Vážení politici, za 10 rokov ste nevyriešili jedno obyčajné priecestie. Nečudujeme sa, že nedokážete budovať naše mesto. Radšej to už nechajte iným.

https://www.facebook.com/marekbelak/videos/vb.100001511000115/1977885408938473/