Do tunela príde cirkus Višňové

Nekonečný príbeh okolo Strečna sa na chvíľu zmení z frašky na komédiu. Médiá priniesli správu, že jedna tunelová rúra je už prerazená. O druhej rúre bolo podozrivo ticho, až sa niektorí začali pýtať, či sa kopáči v strede kopca neminuli. Našťastie nie. Aj druhá rúra je už prerazená. Lenže ako to u našej tunelárskej smotánky býva zvykom, nesmie chýbať cirkus, televízia a rodeo pre jednoduchých voličov.

V týchto dňoch prebieha v útrobách zeme provizórna úprava príjazdovej cesty ku miestu prerazenia posledných centimetrov skaly, aby sa tam mohli papaláši pohodlne priviezť. A keďže je hora už prerazená, stavbári dostali novú úlohu. Vytvoriť falošnú. Otvor sa prekryje plachtou, nastrieka vrstvou betónu a zamuruje. Vo štvrtok sa príde minister Érsek pozrieť, ako mohutné raziace stroje slávne prebúrajú akože posledné centimetre najdôležitejšieho a najdlhšieho slovenského diaľničného tunela.

Nejednému ľavicovému voličovi zvlhne oko, keď kamery zvečnia, ako diamantové hroty drvia na kúsky skalu, ktorú nedokázal prekopať ani Mečiar, ani Dzurinda, iba sám veľký Fico. Síce už odvolaný, s desaťročným meškaním (počítajme ešte dva roky na dokončenie) a megamiliónovým predražením, ale ktorý smeráčik by lipol na takých detailoch. Hlavne, že bude v telke cirkus zadarmo.

Doplnené 13.9.2018.

Oceňujem, že minister napokon neprišiel a odkázal: „Tunel bol prerazený s deväťmesačným meškaním, pričom na iných objektoch tejto stavby hrozí ešte väčší sklz. Vzhľadom na tento stav nie sú veľké oslavy na mieste.“