Kto nekandiduje v Martine?

Martinčania cítia, že mesto potrebuje veľkú zmenu. Za primátora sa hlási množstvo kandidátov. Obyvatelia budú zvažovať, či práve títo môžu začať v Martine novú éru budovania nášho mesta.

Je vhodné pripomenúť aj niektorých, ktorí z rôznych dôvodov nebudú kandidovať na primátora, či za poslancov.

Po veľkom zisku hlasov vo voľbách do VÚC si nejeden Martinčan povedal, že Erika Cintulová by mala šancu aj v meste, nielen v Kláštore. Pri zvažovaní tejto myšlienky však na stôl padajú argumenty v jej neprospech.

Musela by spraviť podobný biznis projekt, ako donedávna Hrnčiar. Narýchlo sa prihlásiť na pobyt v Martine a tváriť sa, že rozumie mestu, v ktorom nežila. Žiaľ, po 12 rokoch cudzinca Hrnčiara by tým nastal príchod Hrnčiara v sukni. A začínať martinskú kariéru s podobným podvodom, aký sme tu mali doteraz, by nebolo najlepšie ani pre mesto, ani pre Eriku.

Ak by však kláštorská starostka chcela mestu naozaj pomôcť, mala by sa sem čím skôr presťahovať a po 10 či 20 rokoch bývania v Martine by mohla byť vynikajúcim kandidátom na primátora.

Podobne je možné uvažovať nad jedným mladým aktivistom v oblasti dopravy. Milan Veterník sa už dlhšiu dobu prezentuje v meste ako Martinčan, ktorý rozumie problémom okolo ciest. Nielen rozumie, ale aj aktívne predkladá rôzne alternatívne návrhy v diskusiách na komunálnej úrovni. Nemožno ho do kandidovania nútiť, ale ľudia s jeho záberom by boli pre nový mestský parlament nepochybne prínosom.

Našlo by sa mnoho iných, lepších, než súčasná zostava. Napríklad Karol. Karol je pankáč z Ľadovne so všetkým, čo k tomu patrí. Číro, kanady, zvláštna hudba… Málokto však vie, ako do hĺbky rozumie politike. Dokonca aj komunálnej. Ak ho nájdem na kandidátnej listine, môj hlas má istý. Nebudem posudzovať výzor, ale charakter. A ten má veľmi v poriadku. Rozhodne vo väčšom, než stará partička, čo sa na nás začína usmievať z novín a bilbordov.