Mimoriadne rozdávanie nekončí

Martinský primátor narýchlo zvolal júlové mimoriadne mestské zastupiteľstvo. Okrem formalít malo jediný konkrétny bod. Pridať televízii Turiec 25 000 eur. Oficiálne na akési pokrývanie osláv koncom októbra, v skutočnosti na masívnu kampaň Hrnčiarovej partičky pred voľbami, ktoré budú nasledovať vzápätí 10. novembra. Nie je ťažké hádať, ktoré martinské tváre a aké názory budú celé dni na obrazovke.

Pre tých čo sa v Martine nevyznajú. Riaditeľ TV Turiec je Hrnčiarov poslanec a rektálny alpinista Stanislav Thomka. Amfiteáter, do ktorého v tomto roku nalialo mesto už takmer 150 000 eur (premietačka, podujatia…) má celé roky v prenájme iný Hrnčiarov poslanec s podobnou diagnózou Martin Lechan. Mimochodom spolumajiteľ reklamnej agentúry VL MEDIA, ktorá robí Hrnčiarovi a jeho miestnym poskokom permanentnú kampaň a dostáva z mestského rozpočtu celé priehrštia objednávok. Transparentných, samozrejme.

Ak by hrnčiarovci chceli pre Martinčanov spraviť niečo užitočné, mohli radšej stiahnuť frašku o navýšení peňazí na propagandu a namiesto toho sa sústrediť na 4. bod programu – Návrh na určenie počtu poslancov pre komunálne voľby 2018.
V ňom sa totiž nenavrhuje nič nové, ale zachovanie maximálneho počtu 31 poslancov, rozdelených takto:
1. volebný obvod Martin – Ľadoveň, Jahodníky, Tomčany 7 poslancov
2. volebný obvod Martin – Stred 4 poslancov
3. volebný obvod Martin – Sever 4 poslancov
4. volebný obvod Martin – Košúty 3 poslancov
5. volebný obvod Martin – Priekopa 5 poslancov
6. volebný obvod Martin – Záturčie 4 poslancov
7. volebný obvod Martin – Podháj, Stráne 4 poslancov

Keby im nešlo o fleky, na ktorých sa niektorí držia už skoro 20 rokov, tak by počty zmenili na 5+3+3+3+4+3+3. Spolu 24 poslancov. Na mesto, ktoré počas úradovania tohto importovaného primátora pomaly vymiera, by to malo stačiť. A ideálne by bolo, keby 24 prišlo kompletne nových, lebo tých alpinistov je tam ozaj plná… plno.