Europoslanci chystajú pre DPH definitívu, my ako odvetu definitívne nulu

Brusel pokračuje vo svojich snahách o superštát. EÚ sa chystá v budúcom roku zabetónovať DPH. Europoslanci sa posťažovali, že najväčšou prekážkou bude požadovaný jednohlasný súhlas všetkých členských štátov.

To ešte netušia, že na Slovensku kotlebovci chystajú zákon o daňovej zvrchovanosti. Návrh zaručí, že z Bruselu nám nebudú diktovať sadzby daní, ani zákony. Predsa nás však tou definitívou inšpirovali. Definitívne pri DPH navrhneme nulu.

Zísť z 20% DPH na 0% DPH bude znamenať nižšie ceny v obchodoch a pre Slováka kupujúceho napr. 4 kilá múky peniaze aj na ďalšie kilo v košíku. Alebo pri nákupe 4 zimných pneumatík zostatok aj na piatu rezervnú. Ale aj nulovú možnosť dépéháčkarských podvodov.

Výpadok v rozpočte cca 5 miliárd eur bude vykompenzovaný štyrmi spôsobmi. Nižšími nákladmi na administráciu dane, ukončením dotácií do smeráckych schránkových tunelov a vymyslených štátnych úradov, zväčšovaním výroby pre zvýšenú spotrebu domácností a rastom zamestnanosti uvoľnením DPH škrtidla na žilách iniciatívy slušných slovenských podnikateľov a podnikov.

V zálohe čaká aj 7 miliárd eur každoročne vyplácaných na mzdy 415 tisíc zamestnancov verejnej správy poschovávaných v 7600 organizáciach verejného sektora. Peňazí je na Slovensku dosť…