Cigána nevpustíš, černoch ti nevadí! (Dědictví.)

Koalícia expresne schvaľuje príchod cudzích pracovných síl na Slovensko. Je voľných 80 tisíc miest. Do roku 2023 má vraj ekonomike chýbať 520 tisíc ľudí. Pochybujem, že tento stav nastal zo dňa na deň.

Povedzme, že tým číslam veríme. Ako sa na túto situáciu chystali vlády Smeru v posledných rokoch? Tak, že vyhnali preč 300 tisíc Slovákov a ďalších 200 tisíc nezamestnaných vôbec nemotivovali pracovať? A teraz sem musia ťahať lacných cudzincov?

To je ukážková neschopnosť riadiť štát.

Slováci sa vrátia domov len za dobrou výplatou. Nezamestnaní začnú robiť, len ak pracovať sa oplatí omnoho viac, ako brať dávky, alebo skrývať pred exekúciami.

Najrýchlejší spôsob ako dovoliť ľuďom zarobiť viac, je znížiť dane, odvody, zrušiť byrokraciu a zjednodušiť zamestnávanie.

Mnohí Slováci zatiaľ nerozumejú ani svojej peňaženke. Dlhodobo presadzujem jeden návrh. Prvým krokom k ekonomickej zmene bude otvoriť zamestnancom oči a zaviesť superhrubú mzdu a osobné platenie daní a odvodov.

Bohouš vo filme Dědictví je filozof. Naši najsociálnejší pochopili migráciu po svojom. Včera odmietli marakéšskych cigánov. A na druhý deň pozvali balkánskych černochov.

Pravda je inde. Keby sa vláda vedela poriadne postarať o Slovákov, nepotrebujeme sem vláčiť nikoho. Světová skupino!

Bohouš vo filme Dědictví.