Alobal a seánsa eurozávislákov

Dve dnešné zdanlivo nepodobné udalosti.

Milióny boli vyhodené na kravaty pre delegátov z EÚ a na bezpečnostné manévre v celej Bratislave. Dnešok ešte nie je vyčíslený, celé predsedovanie rozpadajúcej sa únie nás vyjde na 60 miliónov eur.

Milióny z Hornonitrianskych baní odnášal okresný funkcionár Smeru v alobale do centrály svojej najsociálnejšej strany. Podľa zákona mala polícia do 30 dní rozhodnúť, ako ďalej. Po 9 mesiacoch(!) na pokyn zhora rozhodla, že nejde o podozrenie z trestného činu.

Obidve tieto akcie boli zaplatené z daní bežných pracujúcich a slušných podnikateľov a takmer nikomu z nich nepriniesli žiadnu hodnotu. Naopak, znížili im reálne príjmy.

Čo sa s tým dalo robiť?

Vyšetrovať smeráckeho zlodeja tak, ako každého iného. A konferenciu papalášov z Bruselu usporiadať priamo na letisku. Miesta je dosť aj v hale, aj na pristávajúcich plochách. Počasie je príjemne letné, hukot leteckých motorov by aspoň prehlušoval prázdne reči.

Za ušetrené sa mohli zvýšiť platy sestričkám, aj školským kuchárkam.

Rôzne udalosti, ale príčina aj výsledok sú rovnaké. Vysoká miera prerozdeľovania peňazí v našom štáte = vysoká pravdepodobnosť, že budú podivne rozdelené. Napríklad do alobalu, napríklad na seánsu eurozávislákov.