427 388

Rekordný počet byrokratov na Slovensku nedosiahli sociálni demokrati s oligarchami, ale plán obyčajného Hegera na budúci rok.

Parlament ide rokovať o návrhu rozpočtu na roky 2021-2023. Zúfalého rozpočtu. Výhovorky na koronu nemajú konca kraja. Rast hrubého dlhu od nevidím do nevidím. V tomto roku pád z mínus 54 miliárd na mínus 64 miliárd. Otázka znie, čo sme vlastne vyriešili tými devastačnými opatreniami?

A ďalej? Sľubujú, že korona skončí, ale plánujú úplnú finančnú katastrofu. Neustály rast štátneho dlhu až na hranicu 82,5 miliardy v roku 2023  (skoro 70 % HDP).

Vrcholom je plán vývoja počtu zamestnancov verejnej správy. Minister financií Eduard Heger dokázal prekonať svojich socialistických predchodcov od Fica či Mečiara a namiesto redukcie tučného štátu naplánoval absolútny rekord.

V roku 2021 bude mať Slovensko 427 388 zamestnancov vo verejnej správe. Vyjdú nás strašne draho. Ich osobné výdavky budú 9,63 miliárd, z toho mzdy 7,07 miliárd eur.

Aj pohľad na nasledujúce roky hovorí, aby sme počas vládnutia tejto vlády zabudli na toľko omieľané reformy verejnej správy a samospráv. Šetrenia sa nedočkáme, symbolický pokles o pár kusov úradníkov nestojí za reč.

Viete si predstaviť, koľko peňazí by sme mali na iné veci, keby sme konečne začali rušiť úrady na všetkých úrovniach? Keby sme zredukovali byrokraciu (požiadavky, náplň práce, personál) na polovicu? Ja áno, ale utáraný Heger sa očividne vidí lepšie medzi ľavičiarmi a prežieračmi daní.

Zdroj: https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=8&ID=307