10 cm chodníka za deň

Vystúpil som ako občan na mestskom zastupiteľstve a pripomenul som, že namiesto strategických a mestotvorných investícií sa rozhádzali milióny na pochybné projekty. Niektorí poslanci prideľovali peniaze do svojich biznisov a vôbec im nevadilo, že hlasujú v zjavnom konflikte záujmov.

Uviedol som príklad ďalšieho nereálneho sľubu o výstavbe nového futbalového štadióna za Tulipom. Je naň vyčlenených 500 tisíc eur. Zatiaľ je len prázdna lúka, nie sú ani len stavebné povolenia. Je zjavné, že ide o predvolebnú kampaň, vyhodené peniaze a možno aj vybavovanie účtov medzi niektorými poslancami a občanmi Martina, na ktoré však doplatia najmä športovci.

Na prípade pripravovanej trojkilometrovej cyklotrasy medzi Martinom a Vrútkami som poukázal na predraženosť projektov za eurofondy. V zjednodušenom prepočte vychádza, že ak by chodník budovalo 20 ľudí 10 rokov za 1000 eur mesačne, tak by každému z nich stačilo spraviť 10 cm chodníka za deň.

Na záver je pripojená časť z reakcií viceprimátora a primátora. Ukázali svoj postoj k občanom, ktorí si dovolia mať iný názor na priority mesta, než Hrnčiarova partička.

10 cm chodníka za deň. Belák poukazuje na konflikty záujmov.

10 cm chodníka za deň.Vystúpil som ako občan na mestskom zastupiteľstve a pripomenul som, že namiesto strategických a mestotvorných investícií sa rozhádzali milióny na pochybné projekty. Niektorí poslanci prideľovali peniaze do svojich biznisov a vôbec im nevadilo, že hlasujú v zjavnom konflikte záujmov.Uviedol som príklad ďalšieho nereálneho sľubu o výstavbe nového futbalového štadióna za Tulipom. Je naň vyčlenených 500 tisíc eur. Zatiaľ je len prázdna lúka, nie sú ani len stavebné povolenia. Je zjavné, že ide o predvolebnú kampaň, vyhodené peniaze a možno aj vybavovanie účtov medzi niektorými poslancami a občanmi Martina, na ktoré však doplatia najmä športovci.Na prípade pripravovanej trojkilometrovej cyklotrasy medzi Martinom a Vrútkami som poukázal na predraženosť projektov za eurofondy. V zjednodušenom prepočte vychádza, že ak by chodník budovalo 20 ľudí 10 rokov za 1000 eur mesačne, tak by každému z nich stačilo spraviť 10 cm chodníka za deň.Na záver je pripojená časť z reakcií viceprimátora a primátora. Ukázali svoj postoj k občanom, ktorí si dovolia mať iný názor na priority mesta, než Hrnčiarova partička.Celý záznam zo zastupiteľstva je tu: https://youtu.be/gGTgRjedc_c

Uverejnil používateľ Marek Belák Sobota 28. apríla 2018

 

Celý záznam zo zastupiteľstva je tu: https://youtu.be/gGTgRjedc_c