Železničné priecestie a jeseň pani hovorkyne

Celé roky si ničíme autá pri martinskej železničnej stanici. Sľuby o oprave sú ako nekonečný seriál. Na priecestie pri Tatranábytku sa kašle, na maďarské tabule dokázali železnice nájsť peniaze hneď.

Na jar 2017 napísali:

„Asfaltový povrch nahradí celogumová konštrukcia. Súčasťou opráv bude tiež výmena koľajového roštu, to znamená podvalov a koľajníc a s tým súvisiaceho upevňovacieho i spojovacieho materiálu,“ vysvetlila Ivana Kapráliková z oboru komunikácie GR ŽSR a uviedla, že akcia je naplánovaná na jeseň tohto roka.

„Po stretnutí s predstaviteľmi vedenia železníc, ktorí si boli osobne preveriť nevyhovujúci vzhľad stanice, sme sa dohodli, že sa to zmení a železničné priecestie sa opraví na jeseň. Problém bol doteraz aj so železničnými vlečkami, ktoré smerujú do dvoch firiem. Po rokovaní sa dospelo k záveru, že ich firmy nevyužívajú a ani v budúcnosti využívať nebudú, takže sa zrušia,“ povedal prednosta Okresného úradu v Martine.

Neviem čo je OBOR komunikácie, zrejme niečo obrovské. Viem však, čo je jeseň. Taká bežná jeseň prebieha v mesiacoch september, október, november. Hovorí sa jej aj meteorologická.

Existuje aj astronomická jeseň. Tá sa v tomto roku začala 22. septembra o 22.01 hod. a skončí sa 21. decembra o 17.27 hod.

Buďme k pani hovorkyni zhovievaví. Nejaký čas na rekonštrukciu ešte železnice majú. Ale vari by už mohli začať, ak to chcú do konca jesene stihnúť. Trebárs tej astronomickej.