Vláda kontinuity

1,2 miliardy eur na nákup stoviek bojových vozidiel. To je najnovší plán vlády. Koaličné pijavice sa po roku príprav pevne zachytili a do konca volebného obdobia môžu cicať.

Len či bude mať armáda na naftu, aby mohli vojaci potom na tých Panduroch a Aligátoroch cvičiť. Aby im nezhrdzaveli v kasárňach ako staré obrnené transportéry a o pár rokov ich bude treba zase meniť. Národ chce počuť, ako nimi budeme brániť Slovensko a nie „lebo ich majú vo výzbroji aj ostatné štáty NATO“.

Bez odborných vojenských argumentov vyznie totiž prezbrojenie len ako dohodenie kšeftu pre Strnada s Gogom. A Ficov vybavovač Výboh sa už postará, aby provízie zo štátnych armádnych objednávok odišli správnym Smerom. Ak by ste náhodou nevedeli, ktorým českým a slovenským zbrojárom sa teraz darí, tu je štruktúra firiem Excalibur a MSM http://www.excaliburarmy.com/o-holdingu-csg.

Na svoje si prichádza aj doprava v rukách druhého z koaličníkov. Vysoké kilometrové cenníky diaľnic za Čadcou a pri Prešove, ale aj vycapenie 55 novučkých maďarských tabúľ na staručkých železničných staniciach ukazuje, ktorý Érsek s Világim je teraz na ministerstve pánom.

Povolebné divadlo s postrašením Penty a farmaceutických gigantov zabralo. Pacienti nadobudli dojem, že v zdravotníctve sa konečne prestane kradnúť. Veľkí hráči nadobudli istotu, že na vysokú ziskovosť im nesiahne ani Druckerovo zvraštené čelo. Preflákaných 200 miliónov v štátnej poisťovni vykryje Kažimír z rozpočtu, za 100 miliónov neodvedených do Sociálnej poisťovne nepôjde sedieť ani jeden smerácky riaditeľ nemocníc a výchova k závislosti na liekoch a ambulanciách nekončí.

Ako bude pokračovať celková výchova a vzdelávanie sa konečne odhodlal prezradiť najhanblivejší úradník školstva. Keď po roku konečne zo seba vyžmýkal stostranovú chaotickú reformu, ktorej nikto neporozumel, dodal radšej vetu, že je pripravený odísť. Tej porozumel celý slovenský národ.

Uľahčenú prácu má sociálny viagrista, lebo nestíha rátať slovenských utečencov. Jeho číslo nezamestnaných sa s každou tlačovkou veľkolepo znižuje. Za hranice utekajú všetci, ktorí môžu a z úradov práce vyháňajú už aj tých, ktorí nemôžu. Ak Richtera niekto nezastaví, Slovensko bude prvým štátom na svete s nezamestnanosťou menej ako nula. Mimochodom, unikátne zvýšenie dôchodkov starodôchodcom, ktorí medzičasom takmer vymreli, má vraj zaistenú nomináciu na Mengeleho cenu.

Ešte že sa nám pochlapila spravodlivosť a propaganda. Jasne najusilovnejšie rezorty. Kampaň proti nepriateľom strany a ľudu naberá na obrátkach a prináša prvé výsledky. Niekoľko zatvorených fejsbukových stránok na internete a niekoľko otvorených stránok z Matovičových daňových priznaní na tlačovkách premiéra a polície sú ohromujúce. Len prečo potom zelené tričká začínajú valcovať už aj slniečkárske besedy? Žeby platilo „Pravda víťazí“? Treba sa aspoň rýchlo poruvať o kreslo šéfa televízie.

Po voľbách označil Fico svoj tretí kabinet za vládu kontinuity. Práve toho sme sa obávali. Že neprestane v rabovaní a chaose. Keď k tomu prirátame neustály tlak na vyššie zadlžovanie cez uvoľnenie dlhovej brzdy, vyjde nám jediné. Táto vláda naozaj nadväzuje na predošlú a pokračuje Smerom do pekla.