Psia povinnosť

Po desiatich rokoch planých sľubov sa ide robiť cesta a hneď sa zhŕklo 8 poklepkávačov a 30 kladiviek. Pritom nie nová, iba opravovať stará! Tankodróm medzi Martinom a Turčianskymi Teplicami. Až tak hlboko sme klesli.

Nejdú stavať Mliečnu dráhu, len rekonštruovať dávno zničenú cestu. A tí, čo roky vodili obyvateľov Turca za nos, že už-už sa 50 ročná panelová rarita dá do poriadku, sa ani dnes neváhali hrať pred mikrofónom na spasiteľov. Blanár je 12 rokov županom v našom regióne a zároveň vysokopostavený politik Smeru. Nevybavil nič. Môže sa hanbiť, že musel prísť Maďar Érsek, aby sa v srdci Slovenska skončilo čakanie vodičov.

Veľmi budem cestárom držať palce, aby nenašli pod panelmi staroslovenské pohrebisko, alebo partizánsku muníciu a aby termín dokončenia február 2019 dodržali. Dnes nemalo byť žiadne veľké mecheche. Pre Slovenskú správu ciest, posledné desaťročie ovládanú smerákmi, mala byť oprava turčianskeho tankodrómu už dávno psia povinnosť.

Zľava generálny riaditeľ Slovenskej správy ciest (SSC) Roman Žembera, poslanec NR SR Igor Janckulík, prednosta OÚ Turčianske Teplice Miroslav Kovalčík, podpredseda NR SR Andrej Hrnčiar, minister dopravy a výstavby Arpád Érsek, predseda ŽSK Juraj Blanár, prednosta OÚ Martin Marcel Maťovčík a riaditeľ Hochtief SK Miroslav Beka.