Autíčka po 2,5 milióna za kus

Idú kupovať 500 obrnených vozidiel. Naposledy vyvolal emócie 4 miliardový tender (v Sk) na odhrabávanie snehu, kosenie a upratovanie vnútorných priestorov kasární. V roku 2008 ho vymyslel a napasoval pre firmu Ikores smerácky minister obrany Kašický a za tento škandalózny nápad bol odvolaný. Ozbrojené sily boli donútené uznať, že takéto roboty môžu robiť vojaci v rámci kondičnej prípravy.

Vláda včera schválila na vozidlá 1,2 miliardy eur (36 miliárd Sk). Bude dobré sledovať, v ktorej firme skončia, prečítajte si http://www.belak.sk/vlada-kontinuity/.

Státisícové dobyvateľské armády Peržanov, Rimanov, Džingischána či Napoleona prechádzali tisícky kilometrov cez celé kontinenty vlastnými nohami a nemali toľko obrnených transportérov ako Slovensko. Ani toľko tabuľkových dôstojníkov.

Ak niektorý z našich 18 hrdinských generálov prežije na čele pochodu slovenskej 16 tisícovej armády aspoň z Kútov do Uble a späť, potom nech si kúpi nového Aligátora a bozkáva výložky. Slovenskí kancelárski lampasáci doteraz nevysvetlili, ako a proti komu na tých 500 vozidlách ubránime štát, no miliardové tendre už spustili.

Najprv treba zadefinovať novú obrannú doktrínu nezávislého Slovenska. Potom sa uvidí, akú techniku treba nakúpiť. Nie vrážať peniaze do vojska pod cudzím velením a podľa zahraničných „odporúčaní“, ale začať pretvárať a vytvárať ozajstnú slovenskú armádu.