Prevrátené kabáty

Prevrat? Prezident komunistický syn, premiér komunistický syn, predseda parlamentu… ministri, poslanci, primátori, starostovia, riaditelia, bankári, velitelia, sudcovia, novinári… Na 90% prednovembroví komunisti a ich potomkovia. Tak aký prevrat?

Jediné čo sa prevrátilo, boli kabáty. Z členov komunistickej strany sa bleskovo stali najväčší demokrati. Sociálni, liberálni, občianski, európski, červení, modrí, dúhoví…

Žiadny vysoký stranícky funkcionár neskončil vo väzení, ani v kameňolome. Moc zostala tým istým ksichtom. Zneužili ju na rozchytanie spoločných majetkov. Sú všade okolo nás. Bývalí členovia KSČ a ŠtB, dnes veľkí kapitalisti.

Revolúcia nemôže byť nežná a nedokončená. Bez basy a bez konfiškácie. To je skoro žiadna. Mali sme vtedy možnosť ju dokončiť. Revolucionári sa s nikým nedohodli, oni spravili horšie. Zmäkli a námestia spolu s nimi. Buďme radi za pár vybojovaných slobôd. Ale dotiahneme to niekedy?

Zľava: Gašparovič (ponovembrový generálny prokurátor a prezident, predtým komunista), Mečiar (ponovembrový minister a premiér, bývalý komunista), Čič (prvý ponovembrový premiér, predtým minister v komunistickej prednovembrovej vláde).