Per partes part time manažéra

Exekútor príde do Martina a v stredu 3.augusta o 10.00 začne oceňovať mestské nehnuteľnosti. Nevieme či začne plavárňou, alebo kinom Moskva. Médiá si túto ceremóniu iste nenechajú ujsť a možno ich príchod JUDr. Martina Hermanovského z Bratislavy prinúti pripomenúť si „taktické varianty“, ktorými sa mesto dopracovalo takto ďaleko.

Na prvom zasadnutí v marci po voľbách poskytla vláda mestu Martin bezúročnú pôžičku 2,5 milióna eur. Splácať ju budeme 10 rokov. Takáto suma vznikla preto, lebo toľko stihol exekútor stiahnuť z účtov mesta, prv než ich „zamkla“ nútená správkyňa. Mesto v odôvodnení Ministerstvu financií písalo, že na zvyšných vymáhaných 6 miliónov si zoberie bankový úver.

Časť pôžičky teda pripravenú máme. Čerpať z nej sa môže až po skončení nútenej správy. Prečo Hrnčiar nepýtal od vlády hneď celých 8,5 milióna? Šanca zatlačiť na Fica s takouto „drobnosťou“ počas zlepovania koalície bola. Tam predsa išlo o inakšie miliardy. 2,5 či 8,5 milióna je pre Kažimíra Fantozziho smeť ako smeť. Martinčania mohli mať pripravenú celú sumu a primátor nemusel pre zvyšok obiehať banky, zaťažovať mestský aparát a naháňať poslancov, ktorí musia úver ešte odobriť.

Čo už. Riešenia per partes sú časté u manažérov na part time.

Na tých, čo majú priveľa funkcií, máme jedno pekné slovenské porekadlo. Devätoro remesiel – desiata bieda.

Našťastie, náš vrchný mestský manažér, ktorý vykonáva primátorovanie na vedľajší pracovný úväzok (ako bokovku) pred 4 mesiacmi sľúbil, že sa do 2-3 mesiacov vzdá.