O Novembri netradične

Dúfal som, že keď bude 32 rokov po zmene režimu a príde dajaká korona, tak mi moja zdravotná poisťovňa pošle takýto email:

Milý zákazník,

objavila sa nová respiračná choroba. Je vysoko nákazlivá, rýchlo sa šíri a smrtnosť má 0,2 %. Hoci nepatríte do rizikovej skupiny, odporúčame Vám zvýšenú pozornosť pri dodržiavaní osobnej hygieny, respirátor v uzavretých priestoroch a odstup od potenciálnych šíriteľov. Respirátory si môžete vyzdvihnúť na našej najbližšej pobočke, alebo u svojho lekára.

Ak máte možnosť domácej karantény a minimálneho osobného kontaktu s okolím, prosím, maximálne ju využívajte. Predídeme tak prudkému nárastu počtu chorých a tým aj enormnej záťaži na náš zdravotný personál. Ubezpečujeme Vás však, že aj v takom prípade budú naše zdravotné zariadenia pripravené poskytnúť vám odbornú liečbu a to aj pri najťažšom priebehu choroby.

Odporúčame ku Vášmu predvolenému základnému balíku zdravotného poistenia doobjednať si na najbližší rok modul „Korona“ za 30 eur / mesiac. Pokrýva nasledovné:

  1. prevoz záchrannou zdravotnou službou (cenníková cena 100 €)
  2. nevyhnutný lôžkový pobyt v našich nemocniciach až na 21 dní (cenníková cena 1000 €)
  3. všetky potrebné lieky v súlade s protokolom (cenníková cena 2000 €)
  4. umelú pľúcnu ventiláciu (cenníková cena 2500 €)
  5. komplex C, D a Zn na jeden mesiac (cenníková cena 20 €)
  6. jednu zdravotnú prehliadku a testovanie na koronavírus (cenníková cena 50 €)
  7. preventívne očkovanie v súlade s protokolom (cenníková cena 100 €)

Ďakujeme, že využívate naše služby a zostávate verný našej poisťovni.

Napríklad tak som si predstavoval slobodu. Namiesto toho sa mi akýsi predseda vlády a minister financií bez zdravotníckeho vzdelania vyhráža, že nesmiem ísť do práce. A straší ma, že zabíjam svoje okolie. A zakazuje mi cestovať. Namiesto kvality stále platím akúsi zdravotnú daň, ktorá mi garantuje všetko a nič. Ako počas socializmu. Vrátane nevkusnej mediálnej masáže.

Tak sa teda pýtam, čím sa to líši od totalitnej vlády komunistov? Vládli tupci, častokrát bez vzdelania. Vyhadzovali z práce za odpor voči komunistickej ideológii. Strašili a vyhrážali sa basou za čo len krivý pohľad. Do cudziny mohli ísť len preverení. Mimochodom nikdy nezabudnem, ako som hneď po strhnutí ostnatých drôtov išiel autobusom do Viedne. Nie nakupovať, na to som mal len pár drobných, ale už len pre ten pocit, že som sa stúpil nohou na územie kapitalistického štátu. Lebo som nemal istotu, že to bude už navždy dovolené. Kto nezažil, nepochopí…

Čakal som tiež, že o 32 rokov po Novembri už budem o mojich peniazoch rozhodovať sám. Namiesto toho platím dôchodok neviem komu a na môj dôchodok sa bude skladať neviem kto. Obrazne aj doslova, lebo deti sa stávajú luxusom a domáce zvieratá modlou.

Aj o náboženskej slobode som mal inú predstavu. Liezol mi na nervy polodebilný komunistický ateizmus a likvidácia všetkého katolíckeho, od kňazov, až po kultúrne pamiatky. Len akosi nebadám zmenu, keď si môže mainstreamový smekomentátor dovoliť zašívať naše ženy, aby neplodili veriace deti. Mám tomu rozumieť, že sionistický ateizmus je povolený?

Vidím to tak, že tých 32 rokov po Novembri nám vládli buď bývalí členovia KSČ, alebo akoby ich strana vychovala. Totalitné maniere sú dodnes v mnohých z nás a som z toho smutný. Čakal som, že do normálu sa dostaneme rýchlejšie.