Nedovolili mu hrať ani v New Yorku

Tenisový US Open môžu pokojne premenovať na Pfizer Open. Djokoviča nepustili hrať, lebo nie je zaočkovaný proti korone. V USA sú milióny ľudí s koronou, denne tam prichádzajú ďalší chorí ľudia, šíritelia… To nevadí, lebo majú pečiatku VACCINATED. Jeden neustále testovaný zdravý športovec im vadí.

Samozrejme, že vedia, že prechorených zdegenerovaných Američanov by špičkový tenista nijako neohrozil. Ale úrady sa boja, že by padla ich nadvláda nad občanmi. Že by sa oslabila ich možnosť vynucovať si a diktovať národom akúkoľvek sprostosť. Až takú slobodu táto najslobodnejšia demokracia svojim občanom nemôže povoliť. A okrem toho, Novak je Srb, ktorý si dovolil USA kritizovať.

Na tohtoročnej Tour de France boli v jednej etape v úniku dvaja vedúci cyklisti. Prenasledovateľ spadol. Dánsky cyklista mohol pokračovať a získať nedostižný náskok. Zastal a počkal, kým sa Slovinec zdvihne… Dán to aj tak s prehľadom vyhral. Možno práve vďaka tomuto neskutočnému a nevídanému gestu fair play.

Na každom z grandslamových turnajov teraz ide o strašne veľa. Tenisový giganti (Nadal 22 titulov, Djokovič 21, Federer 20) sa pomaly blížia k veku, kedy budú končiť. Ide im o absolútny rekord, ktorý už ťažko niekto v budúcnosti prekoná. Každý rok sú 4 grandslamové turnaje. Djokoviča tohto roku nepustili pre chýbajúcu farmaceutickú  pečiatku v pase už na druhý z nich. Nikto nežiada Nadala, aby nevyužil situáciu a nedostal sa do úniku. Ale… Zdá sa, že medzi tenistami sa solidarita a rytierskosť nenosí.