K odsúdeniu už došlo

Práve prebieha súdny proces za šeky 1488. Paragrafy za politické slovné delikty považujú viacerí významní právnici za chorý prvok v našom systéme. Riešiť a súdiť niekoho za dajaké čísla môžu len totalitné režimy. Žiaľ, my takéto tupé zákony máme a tak ten, kto nevie kráčať po tenkom ľade, musí počítať s tým, že skončí pod hladinou.

Ide o politický proces a aj rozsudok bude v každom prípade politický. Ak sa súd nepohybuje vo vákuu a vníma slovenské reálie, pokojne by mohol prikázať niekoľko ospravedlnení.

Prvé za to, že nejaká politická strana robí charitu preto, aby ju ľudia volili. V tej chvíli sa totiž dobrý skutok mení na pokrytectvo. Mimochodom na túto tému som písal 3. mája 2017 https://www.facebook.com/marekbelak/posts/1436917029701983

Druhé ospravedlnenie by rozhodne malo prísť za príliš dlhú politickú pubertu. Kotlebovci nie sú jediní, kto v mladosti provokoval s neonacistickými symbolmi a oblečením. Aj na tom zarábali, keďže je dosť chalanov, ktorí si myslia, že ten módny štýl je zaujímavý. Rozdiel je len v tom, že kým princ Harry sa do nacistickej uniformy obliekol z roztopaše, KKK a partia slovenských neonacistov dávala provokatívne symbolické ceny a zľavy hlavne preto, aby pomachrovala pred babami, že sa neboja systému a vedia vytočiť sionistov.

Je trápne, že po nečakanom vstupe do parlamentu si Marian Kotleba neuvedomil, že puberta sa v marci 2016 skončila a že šaškovanie s číslami nie je potrebné. Na boj proti systému sa mal okamžite odstrihnúť od starej partie a s novou inteligentnou zostavou mohol ovládnuť demokraciu. Po minulých voľbách mal ideálnu politickú objednávku a potenciál rastu nad 20 %. A v týchto dňoch mohol práve on skladať slovenskú vládu.

Tretie veľké ospravedlnenie by malo smerovať od predsedu ku členom a sympatizantom ĽSNS. Do strany sa pridali riešiť spravodlivosť, ekonomiku, dopravu, zdravotníctvo a poľnohospodárstvo. Nikto z nich ani netušil, že existujú nejaké neonacistické symbolické čísla a dodnes to nikoho z nich nezaujíma. Bohužiaľ, predseda to nedomyslel a zatiahol ich do svojich numerologických žartíkov.

Najväčšie ospravedlnenie by mal Kotleba vysloviť Slovensku za svoju zbabelosť priznať, že suma bola naschvál 1488. K nemu by sa mohli pridať jeho obhajcovia, ktorí to idú dať na štýl, že nevie pracovať s počítačom a teda, že išlo o náhodné číslo.

A bodkou za touto trápnou kauzou by mohlo byť odobratie prístupu na fejsbuk zeleným slniečkam, ktoré nedôstojným a primitívnym spôsobom porovnávajú schválne použitie kotlebovského šeku 1488 s náhodným výskytom čísla 1488 na domoch, bločkoch a autách.

Vlastne títo jediní by mali by súdení. Za tuposť. Kotleba už odsúdený bol. Voličmi, ktorí mu dali najavo, že s takouto pubertálnou politikou sa môže strčiť do… do maximálne 14,88 %. Vlastne oveľa hlbšie. Veď už v týchto voľbách ho odsúdili na pád. Prípadné odsúdenie do väzenia by ten pád len spomalilo. A ak súd myslí politicky, tak mu martýrsku barličku nedodá.