Dve eurá z troch dávame štátu. Plán B je dávať iba jedno.

Daňové zaťaženie priemerného pracujúceho Slováka presiahlo vlani 61%. Zamestnancovi s priemernou hrubou mzdou (883 eur) tak po zaplatení všetkých daní zostávalo z jeho ceny práce 1230 eur iba 479 eur na mesiac.

Obávam sa, že keď Roman Scherhaufer a Peter Gonda budú rátať výsledky za tento a hlavne budúci rok, tak po Kažimírových šialených nápadoch sa priblížime k stavu, že občan z 3 zarobených eur odovzdá štátu presne 2 eurá. A to sa vraj vo vláde Fico3 ľavica musí krotiť, lebo sa spojila s akousi pravicou.

Spomenul som si na slová tohto nášho večne vysmiateho smeráckeho ministra financií „ja s kolegami, ktorí vyznávajú malý štát, proste nesúhlasím,“ ktorými zaklincoval na TA3 rozhovor o chystanom zvyšovaní daní a náraste výdavkov štátu.

Celú analýzu, ako ste platili dane v roku 2015 si môžete prečítať tu: http://www.konzervativizmus.sk/article.php?6077

Autorom patrí veľká vďaka za úsilie pravdivo informovať. Priznávam, že ekonomická a daňová reforma, ktorou chceme úplne zmeniť prerozdeľovanie peňazí na Slovensku, vznikla aj na základe ich prác a ich údajov, aj keď o tom ani netušia.

Ak sa nám podarí otočiť a zmeniť daňový systém tak, že z 3 zarobených eur, zostanú 2 eurá zamestnancovi a len 1 euro bude dávať človek štátu, tak to bude znamenať okamžitý dvojnásobný nárast peňazí z výplaty v peňaženke. Bez toho, aby zamestnávatelia zvyšovali platy.

Zdá sa vám to nemožné? Áno, máte pravdu. Niekde tie peniaze budú chýbať. Kde a komu? Nuž, skončí sa presun miliárd na kontá oligarchov, na výplatné pásky nepotrebných byrokratov a na nezmyselné výdavky vymyslených inštitúcií.

Budem parafrázovať. Ja s ministrom financií a jeho kolegami, ktorí vyznávajú veľký napuchnutý štát, prosto nesúhlasím.

Ja mám iných kolegov. A iný plán. Ak sledujete snahy zrušiť jednu nepohodlnú stranu, možno by ste mali vedieť, že to skúšajú preto, lebo ako jediná má Plán B. Nie dve, ale jedno euro štátu. Dve eurá nechávať ľuďom.