Záverečná tretina sa začína

Prestupové obdobie sa uzavrelo. V utorok Smer, SNS, Most-Híd a Sieť podpísali koaličnú dohodu. Tretia tretina smeráckeho hokeja sa môže začať. Majiteľom klubu Fico3 Reloaded stačilo 17 dní na nákup dvoch pravých obrancov (Most, Sieť) a preradenie jedného útočníka z juniorky (SNS). Veľké zmeny v zostave ani nebolo treba. Na tabuľu nakreslili taktiku, hráčom rozdelili eurofondy. Totiž, úlohy v hre.

Pred vykorčuľovaním na ľad si o polnoci na rozcvičku vyhlásili teroristické nebezpečenstvo. Dokonca 2. stupeň, v rámci ktorého sa monitorujú dopravné uzly, ako napríklad letiská a železničné stanice, ale aj kultúrne a športové podujatia… Keby náhodou bolo treba hrať za zatvorenými dverami.

Predčasné ukončenie zápasu nemá kto odpískať, veď aj sudcov majú na výplatnej páske. Zakrivenie hokejok a charakterov sa už dávno nemeria. Reči o podplácaní a nečistých nákupoch hráčov nie sú zaujímavé už ani pod veľkoplošnou obrazovkou na námestí. Skóre na konci zápasu a vyplatené odmeny nebudú podstatné. O výsledku budú informovať prieskumné agentúry priamo z VIP boxov oligarchov. A tie sa predsa nemýlia. Slovenskóó, Slovenskóó, hééja, hééja, heja Slovensko!