Začala sa miliónová exekúcia

Začala sa miliónová exekúcia voči mestu Martin!

Mesto dostalo upovedomenie o začatí exekúcie v prípade Martinské hole. Exekútor Martin Hermanovský nariaďuje zaplatiť 8,4 miliónovú pohľadávku a pre seba 40 tisícové trovy. Požaduje čísla bankových účtov a súpis majetku.

Pozoruhodná je nekompetentná reakcia primátora Hrnčiara: „Neviem, ako si to mám vysvetliť, keďže Najvyšší súd rozhodol ešte v júni o odklade vykonateľnosti exekúcie. Preto sme doteraz boli presvedčení, že nám nič také nehrozí a s prípadnou exekúciou sa bude čakať, pokým nepadne aj rozhodnutie o mimoriadnom opravnom prostriedku generálneho prokurátora v tejto veci.“
http://www.ta3.com/clanok/1069658/martinu-hrozi-exekucia.html
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/na-majetok-mesta-martin-siaha-exekutor-primator-je-soku.html

Primátor je v šoku z postupu exekútora? Načo mesto počas dlhých rokov vyplatilo právnikom státisíce eur, keď nevedia predvídať štandardné kroky exekútora? To sú tie taktické varianty, o ktorých sa v Martine tajne rokovalo?

Bratislavský exekútor svoj likvidačný ťah bez problémov podložil rozhodnutiami Ústavného súdu v podobných prípadoch, podľa ktorých rozhodnutie Najvyššieho súdu znamená len dočasný odklad vykonania exekúcie, ale nebráni tomu, aby sa formálne začala.