Rušenie má prvú temnú stránku

Keď sa spojí koalícia a stará štandardná opozícia, odmávajú všetko. Presnejšie, skoro všetko. Na zmenu Ústavy dnes našli 124 hlasov. Na klepnutie po prstoch Kočnerovi len 63. Až 83 ľudí nedokázalo podporiť protikočnerovský pozmeňovací návrh (34 proti, 49 sa zdržalo): https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx…

Budúci mesiac sa chystá posledný krok ku zrušeniu aboličných amnestií a rodinkárskych milostí. Poslanci dostali pripravený návrh uznesenia (foto), o ktorom by mali rozhodnúť. Okrem amnestií je v ňom len zrušenie milosti mladému Kováčovi. Ak chcú, aby za návrh hlasovali kotlebovci, budú musieť doplniť aj zrušenie zvyšných milostí v kauze Technopol. Áno, zbaviť sa treba aj milosti pre Kočnera.

Dnes sa ešte smeráci môžu vyhovárať, že odmietnutie pozmeňováku nemysleli ako podržanie Kočnera. Postoje ku definitívnemu uzneseniu však natvrdo ukážu, kto hlasuje s Kočnerovou hlavňou priloženou ku spánku a kto hlasuje slobodne a má rovnaký meter na všetkých vagabundov.

Ale ak zrušenie mečiarových amnestií zároveň capne pečiatku na listinu nedotknuteľnosti Mariána Kočnera, zanechá to na slávnom právnom kompromise brutálny temný fľak.