Poverenie dostane každý víťaz

Niektorí kandidáti na prezidenta bohorovne tvrdili, že v prípade volebného víťazstva ĽSNS, by nedali Kotlebovi poverenie pokúsiť sa vytvoriť vládu. Dokonca sa vyhrážali, že žiadnu vládu s účasťou ĽSNS nevymenujú.

Zuzana Čaputová od začiatku tvrdila, že si bude ctiť vôľu voličov a tradíciu, ktorú tu máme a formálne dá poverenie akémukoľvek víťazovi. Tento postoj zopakovala viackrát aj po svojom zvolení.

A dnes v Markíze povedala, že bude akceptovať akúkoľvek vládnu zostavu disponujúcu 76 hlasmi. Teda aj s prípadnou účasťou kotlebovcov.

Niektoré duté hlavy medzitým šírili po fejsbuku výmysly a paniku, že Čaputová nedá Kotlebovi šancu… Treba uznať, že čo sa týka dodržiavania demokracie je prezidentka ďaleko pred svojimi mužskými konkurentmi.

V názoroch je súčasná hlava štátu úplne inde než kotlebovci, lenže práve s takým programom bola zvolená. A to by zase mali rešpektovať oni.

Zdá sa, že vedenie ĽSNS si to na rozdiel od svojich zelených slniečok na fejsbuku uvedomuje a doterajšiu činnosť Čaputovej komentuje mimoriadne zdržanlivo. Vzájomný rešpekt by mohol pokračovať, pokiaľ ona nebude voľnomyšlienkárstvo preháňať. A to zatiaľ nerobí.