O rokovaní mestského zastupiteľstva

Využil som možnosť vystúpiť pred poslancami. Stručne som hovoril o troch aktuálnych bodoch.

1. Železničné priecestia.
Navrhol som poslancom, aby požiadali primátora o správu z rokovania s vedením ŽSR. Zaujímať by sa mali hlavne o to, aký termín opráv sa podarí primátorovi vyrokovať.

2. Umožnenie poslancom sobášiť.
Keďže sa na tejto schôdzi poslanci opakovane zaoberali týmto podľa mňa pseudoproblémom a zrejme pod tlakom verejnej mienky doplnili do zoznamu dvoch donedávna „vyhodených z klubu“, povedal som im, že môj názor je prostý. Myslím si, že ten kto si má vybrať sobášiaceho sú budúci manželia. Nemyslím si, že mestský parlament by mal určovať, ktorý poslanec smie a ktorý nesmie sobášiť. Nech sa na webovej stránke mesta napíše zoznam poslancov, ktorí sú pripravený túto službu vykonávať a budúci manželský pár si vyberie a požiada svojho „favorita“.

3. Dva futbalové štadióny.
Potešilo ma, že som si mohol prečítať v brožúrke ako postupuje projekt štadióna za slimákom. Upozornil som na to, že vlani sa rečnilo aj o rekonštrukcii veľkého mestského štadióna. Nie som si istý, či má mesto toľko kapacít, aby sme po rokoch ničoho stavali zrazu štadióny dva. Ale keďže mám šport rád, budem sa tešiť ak sa to všetko podarí. Len aby to neboli zase len sľuby.