O 2 miliónoch z mestskej kasy

O 2 miliónoch z mestskej kasy pre vraj jedinú šikovnú právničku, alebo ako bránia poslanci naše mesto.

Ruvačka o ľahkú korisť pokračuje. J&T síce tají, že ide po našich Martinkách a po peniazoch občanov Martina, ale kliknite si napríklad na článok v TREND.sk Osemmiliónovú pohľadávku voči mestu Martin kúpil právnik od J&T a podá návrh na exekúciu.

Na konci bude podstatné len jedno. Koľko peňazí reálne niekomu pošle mesto Martin a na ktorých bankových účtoch skončia.

Pre ľudí v Martine znie otázka trošku ináč. Bránime sa dobre? Vedenie mesta súhlasí, že niekam pošleme 2 milióny eur. Taká bude cieľová odmena právničke Čižmárikovej, ak vyhrá na Ústavnom súde a vráti spor na Najvyšší súd.

2 milióny nie za to, že mesto definitívne vyhrá spor. Len za to, že sa to vráti na Najvyšší súd! A ten bude potom rozhodovať znovu…

Väčšina martinských poslancov hlasovala za takúto nehoráznu sumu. Len niektorí dokázali protestovať proti postupu primátorovej komisie pri príprave zmluvy s právnickou kanceláriou TORA legal, s.r.o. http://www.toralegal.sk/

Čoskoro si budete môcť prečítať, kto a ako hlasoval. Vráťme sa však o malý krok späť.

Trojica viceprimátor Malík, prednostka Katinová a hlavný kontrolór Laššák sa na vyjednávaní s JUDr. Alexandrou Čižmárikovou zmohli na symbolické požiadanie o 12%. Tá ich okamžite uzemnila, trvala na svojich 20% a odchádzala vysmiata.

Zdá sa vám normálne schváliť právničke 20% bez toho, aby jej aspoň povedali, že je nenažraná?

Dva milióny eur za jeden spor, keď ide o peniaze občanov mesta? To je čudný prístup. Žiaľ, asi nemal kto tvrdo povedať napríklad, že maximálne 1 milión, alebo odíďte tamtými dverami!

Viete koľkým ľuďom a organizáciám v Martine by sa dalo pomôcť, keby sa pritlačilo pri rokovaní a ušetril napríklad jeden milión eur?

Všetky možné krúžky, kluby, združenia a spolky sú radi, keď dostanú od mesta aspoň 200 – 300 eur na svoju činnosť. 2 milióny pre právničku sú strašná suma, nech by aj zachránila mestu nie 8, ale 88 miliónov.

Keby sa vedelo lepšie vyjednávať!

Alebo keby sa chcelo?