Na 1. mája

Na 1. mája vláda nadšene oznamuje, že pracujúcim bude niečo pridávať. Ekonomika dosahuje historické úspechy, Slovensku sa darí. Do nemoty opakujú politici. Ľudia im tlieskajú a stavajú máje.

Asi nechápem. 25 rokov sa zvyšuje zadlženie, každá vláda si v každom jednom roku musela na chod štátu požičať miliardy, lebo nezvládla hospodáriť s tým, čo sa vyprodukovalo. Ale Slovensku sa darí, presviedčajú nás smeráci.

Jediná výhoda z toho je, že tu nechcú žiť ani migranti a oblúkom nás obchádzajú. Horšie, že ani Slováci. A hromadne zo zeme svojich predkov odchádzajú.

Z čoho chce vláda rozdať 13. plat a 500 eurovú minimálku? Zo svojho nemôže, keď je v mínuse. Rozkáže zamestnávateľom, aby oni dali zo svojho. Firmy so stabilným odbytom a dobrou ziskovosťou možno majú z čoho svojim zamestnancom pridať.

Ak sa firmám darí horšie? Rozpočítajú ročný plat, znížia mesačnú mzdu a vyplatia nie 12 krát to isté, ale 13 krát po menej. A keď neostane ani na vysokú minimálku, najslabších budú prepúšťať. Nezamestnaným začne ľavicová vláda platiť dávky a bude si na ne požičiavať. O rok na 1. mája politici oznámia, že sa Slovensku darí a pracujúcim treba zase pridať. Ľudia im zatlieskajú a postavia ešte vyššie máje.

Nekritizujem, len radím radikálne znížiť odvody a dane. Tak sa zvýšia čisté mzdy okamžite. Zrušiť dotácie vyvoleným, zavrieť zlodejov a nevyžadovať papierovanie. A neslúžiť oligarchom. Aha, to sa neráta, lebo nemám Nobelovu cenu, iba trochu praxe…

Idem sa radšej prejsť po vonku, konečne je slnko. Vraj to tak býva aj v politike, že socialistom vždy raz dôjdu peniaze tých druhých a príde jar. Len aby potom ešte bolo komu stavať tie máje.