Malá domov pre Mórica a Póora?

Na investovanie do údržby a obnovy vagónov bude podľa Tomtoma potrebných 60 miliónov eur a uvoľnenie dlhovej brzdy. Inými slovami, ten jeho „silný štát“ nemá ani na bežné opravy.

Nedeľný Dankov monológ na TA3 poskytol dostatok kvalitného materiálu pre pokračovanie série zábavných videí. Smiech nás však prejde, ak koalícia nájde 90 hlasov na nové bezodné zadlžovanie Slovenska.

Výnimka z dlhovej brzdy by znamenala faktický prepad mínusu verejných financií o ďalších 5-7 miliárd. Koalícia pôvodne hovorila, že dlh sa použije na diaľnice a železničné trate, lenže blúzniaci Andrejko v kabarete (pardón, relácia sa volá V politike) hovoril o vagónoch. Žeby už pripravoval kšefty bývalému členovi SNS a zároveň majiteľovi ŽOS Vrútky Víťazoslavovi Móricovi? Alebo majiteľovi ŽOS Trnava, ŽOS Zvolen a súčasne aj jednému z majiteľov Smeru Vladimírovi Póorovi? (Aby ste nemuseli hľadať, tak ŽOS sú Železničné opravovne a strojárne. Ako ich títo páni sprivatizovali? Treba sa spýtať Slotu a Mečiara.)

Dá sa odhadnúť, prečo predseda SNS spája dlhové a vagónové brzdy. Je odskúšané, že Google Translator mu nerozumie, avšak Slováci tušia, čo chcel Tomtom týmtom povedať.