Ide len o hymnu?

Aktuálna maďarská zástava (od roku 1957) je bez znaku v strede. Toto je uhorská zástava z rokov 1867-1918.

Včera demonštrovali naši slovenskí občania pred Národnou radou Slovenskej republiky. Keby použili len súčasnú maďarskú vlajku, čert to ber.

Dalo by sa chápať, keby takto protestovali Maďari z Maďarska. Horšie je, že nimi mávali Maďaróni. Tak sa pomenúvajú tí (pomaďarčení) Slováci, ktorí uprednostňujú maďarské štátne záujmy.

Je namieste otázka, či im ide len o možnosť provokatívne spievať maďarskú hymnu na futbale v Dunajskej Strede, alebo o viac. Jasnačka, že niektorým politikom aj tu ide o vytĺkanie politického kapitálu. Most-Híd padá a treba ho nahradiť iným trójskym koňom uhorských nostalgikov. Smutné je, že zneužívajú potomkov Slovákov, pomaďarčených pred sto a viac rokmi.

Ozaj, a neviete či státisíce Slovákov za Dunajom môžu spievať slovenskú hymnu? Môžu, ale to by tam státisíce Slovákov museli ešte existovať. Devastačné maďarizačné zákony po roku 1867 ich premenili na inú národnosť.

Niektorí žiadajú reciprocitu. Ako Maďari so Slovákmi u nich, tak my s Maďarmi u nás. Problém je, že to by nebola reciprocita. Tí takzvaní Maďari na Slovensku boli totiž ešte pred niekoľkými generáciami obyčajní Slováci. Takže by sa len vrátili ku svojim predkom. Zatiaľ čo originálni Slováci, ktorí spokojne žili od Budapešti po Blatnohrad a Päťkostolie celé stáročia v našej arpádovskej a habsburskej monarchii boli napokon po meruôsmych rokoch nevratne zlikvidovaní. Veľkomaďarskými šovinistami najmä po rakúsko-uhorskom vyrovnaní. Pod touto uhorskou vlajkou. Tak tou nám tu nemávajte!