Búranie za náhodné ceny

Začali búrať nedostavanú nemocnicu na Rázsochách v Bratislave. Idú tam postaviť novú. Dajme teraz bokom, že toto je asi možné len u debilov. Pardón za tvrdý výraz, ale iné označenie si všetky ponovembrové kapitalisticko-socialistické vlády asi nezaslúžia.

Zaujímavé sú ceny, ktoré boli za búracie práce ponúknuté.
10,08 milióna eur (Strabag – Destroy)
10,66 milióna eur (Doprastav – Despe)
10,69 milióna eur (Metrostav).

Nech nejem, ale taký rozptyl nenastrieľa ani starý Thomas Beckett (legendárna séria Sniper). Zmestiť tri ponuky do 610 tisíc pri desiatich miliónoch je unikát. Pri búraní obrovského starého objektu je takáto náhodná zhoda vylúčená. Ibaže… Ibaže by niekto vedel konkurenčné ceny pred otváraním obálok. Alebo sa súťažiaci dohodli? Nie je tých zázračných tesnotiek v slovenských tendroch akosi veľa? Keby to aspoň nevyhrala najdrahšia ponuka… Áno, vieme o tej kombinácii s podielom zrecyklovaného materiálu, ale aj tak. Že ich hanba nefacká.

Stále mi chodí po rozume, či by sa to nedalo zbúrať za milión. Trochu dynamitu, potom zoberiem 500 šikovných Cigánov, rozložím na stôl po 2000 eur, rozdám krompáče, lopaty, fúriky a vybavené, zrecyklované. Ak im dám 2 milióny, zoberú bratrancov, potiahnu aj nočné a za mesiac tam bude holá lúka. Pellegrini môže zamachrovať na bagri a ušetrených 8 miliónov vráti zdravotníctvu.