Hrnčiar povedal, že v Martine končí

Zasadalo mimoriadne martinské mestské zastupiteľstvo. Témou bol súdny spor Martinské hole a nútená správa mesta. Prišli právnici, aj primátor. Rozprava bola dosť nudná. Najviac ma zaujali dobré vystúpenia právnikov.

Všetci prítomní sa sťažovali na katastrofálny stav slovenskej justície. Keď som ako občan dostal slovo, pripomenul som primátorovi Hrnčiarovi, že on svojim spojením so Smerom situáciu v súdnictve ešte viac zabetónuje.

Opýtal som sa ho, či so vstupom do koalície vybavil len 2,5 milióna, alebo aj niečo iné. Pretože kým o exekúcii a o pohľadávke bude rozhodovať tá istá zostava sudcov a prokurátorov, tak podvod bude pokračovať.

Nedávne parlamentné voľby boli šancou aj pre naše mesto. Žiaľ, nová smerácka vláda nedovolí ani výmenu sudcov Najvyššieho súdu, ani ministra vnútra, ani zmenu vedenia polície, či prokuratúry. Šanca bola a mal ju Hrnčiar, kým sa nevrhol Ficovi do náručia. Na moju otázku čo teda ešte vybavil, neodpovedal.

Pamätáte si, ako som prednedávnom žiadal vedenie mesta odstúpiť? A na ticho, ktoré vtedy zavládlo? Dnes na konci nebolo ticho. Hrnčiar po zasadnutí povedal, že zhruba do dvoch mesiacov v Martine skončí.